معرفی گیت

نصب کلاینت گیت

  • Text Hover

 نرم افزار SmartGit به برنامه نویسان اجازه میدهد تا بتوانند بر روی سورس کدها مدیریت داشته و آنها را بهینه سازی کنند. از ویژگی های این نرم افزار میتوان به قابلیت اتصال به سرور های منابع پروژه ها و استفاده از کد های آنها در پروژه اشاره کرد. از مهم ترین ویژگی های نرم افزار SmartGit می توان به موارد زیر اشاره کرد :
– محیط ساده
– قابلیت اتصال به سرور های منابع کد
– قابلیت مدیریت سورس کدها
– بدون نیاز به محیط کامند
– قابل استفاده برای برنامه نویسان تازه کار
ابتدا در اینجا برنامه سورس گیت را متناسب با سیستم عامل خود انتخاب کنید و آن را نصب کنید ، سپس در ادامه با سورس گیت همراه باشید.
پس از دانلود نرم افزار smartgit آن را اجرا کرده و سپس ان را نصب کنید ، توجه داشته باشید که در هنگام نصب حتما گزینه استفاده غیر تجاری بزنید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. در هنگام مراحل نصب حتما باید نام کاربری پیش‌فرض و آدرس ایمیل برای گیت جهت شناسایی شخصی که تغییرات را تصدیق می‌کند را، تعیین نمود. این راه‌اندازی تنها نیاز به‌یکبار اعمال دارد.
بیایید با ساخت یک انباره‌ی محلی شروع کنیم. هدف ما ساخت یک فهرست/دایرکتوری آموزش و قرار دادن آن تحت کنترل نسخه گیت است. ما از این فهرست/دایرکتوری در طول آموزش استفاده می‌کنیم.در مرحله ای بعد در همان پوشه ای که آن را به عنوان Directory پروژه خود انتخاب کردید کلیک راست کرده و گزینه open in smartgit را انتخاب کنید تا گیت آن دایرکتوری توسط اسمارت گیت دنبال شود. اگر همه چیز به دستی انجام شده باشد آیکون مسیر پروژه شما در منوی سمت چپ قرار همانند شکل زیر خواهد گرفت.
تا الان ما با انباره‌ی محلی کار می کردیم. از اینجا به بعد با انباره های غیر محلی که به ما اجازه ی اشتراک تغییرات را با دیگر اعضای تیم می دهند کار می‌کنیم.


  • Text Hover